K-Rauta PROCENTER MALMI, Helsinki

Rakentamisen ammattilaisten rautakauppa

K-Rauta PROCENTER MALMIlla sinua palvelevat rakentamisen, remontoinnin ja sisustamisen asiantuntijat. Olemme täyden palvelun rautakauppa, josta rakentamisen ammattilaiset voivat tilata kaiken tarvitsemansa niin pieniin kuin suuriinkin rakennusprojekteihin. Tutustu palveluihimme ja ota yhteyttä tai tule suoraan myymälään! K-Rauta Malmi Procenter sijaitsee Kehä I:n ja Lahden moottoritien kulmassa.

Yhteystiedot

K Rauta Malmi Procenter

K-Rauta PROCENTER MALMI
Kankiraudantie 6
00700 HELSINKI

p. 020 753 0500

(0207-alkuisiin numeroihin soitetut puhelut maksavat 8,28 snt/puhelu
+ lankaliittymästä 7,00 snt/min ja matkapuhelimesta 17,00 snt/min. sis. alv.)

k-rauta.malmi@k-rauta.fi
www.k-rauta.fi

Aukioloajat:

Maanantai-perjantai: 6.30–19
Lauantai: Suljettu
Sunnuntai: Suljettu

Henkilöstö

Jari Peltonen, kauppias
020 753 0501
050 060 0116
jari.peltonen@k-rauta.fi

Liisa Peltonen, kauppias
020 753 0502
050 569 7596
liisa.peltonen@k-rauta.fi

Simo Raitanen, logistiikkapäällikkö
020 753 0540
050 099 7951
simo.raitanen@k-rauta.fi

Ville Juvakka, myyntipäällikkö, yritysmyynti ja rakennustarvike
020 753 0515
040 536 1381
ville.juvakka@k-rauta.fi

Hannu Rämö, yritysmyynti
020 753 0590
040 547 4409
hannu.ramo@k-rauta.fi

Janne Järvinen, yritysmyynti
020 753 0592
050 352 2580
janne.jarvinen@k-rauta.fi

Jari Helenius, yritysmyynti
020 753 0593
040 835 5813
jari.helenius@k-rauta.fi

Jukka Laiho, yritysmyynti
050 348 5044
jukka.laiho@k-rauta.fi

Rakennustarvike-osaston myyjät
rakennustarvike.malmi@k-rauta.fi

Janina Holmberg, myyntipäällikkö, sisustus
040 536 1568
janina.holmberg@k-rauta.fi

Sisustusosaston myyjät
sisustus.malmi@k-rauta.fi

Janne Määttänen, myyntipäällikkö, työväline, pienrauta ja piha
040 739 6499
janne.maattanen@k-rauta.fi

Työväline, piha ja puutarha -osaston myyjät
tyovaline.malmi@k-rauta.fi

Tomi Kiviranta, ostopäällikkö
020 753 0520
040 536 1485
tomi.kiviranta@k-rauta.fi

Sini Jeronen, talouspäällikkö
020 753 0503
040 835 8170
sini.jeronen@k-rauta.fi