Verkkotilaus tiliasiakkaille

Enemmän aikaa työntekoon

K-Rauta PROCENTER MALMI, Helsinki

Rakentamisen ammattilaisten rautakauppa

K-Rauta PROCENTER MALMIlla sinua palvelevat rakentamisen, remontoinnin ja sisustamisen asiantuntijat. Olemme täyden palvelun rautakauppa, josta rakentamisen ammattilaiset voivat tilata kaiken tarvitsemansa niin pieniin kuin suuriinkin rakennusprojekteihin. Tutustu palveluihimme ja ota yhteyttä tai tule suoraan myymälään! K-Rauta Malmi Procenter sijaitsee Kehä I:n ja Lahden moottoritien kulmassa.

Yhteystiedot

K Rauta Malmi Procenter

K-Rauta PROCENTER MALMI
Kankiraudantie 6
00700 HELSINKI

p. 020 753 0500


k-rauta.malmi@k-rauta.fi
www.k-rauta.fi

Aukioloajat:

Maanantai-perjantai: 6.30–19
Lauantai: Suljettu
Sunnuntai: Suljettu

Henkilöstö

 

YRITYSMYYNTI

 

Hannu Rämö, myyntipäällikkö yritysmyynti
040 547 4409
hannu.ramo@k-rauta.fi

Janne Järvinen

050 352 2580
janne.jarvinen@k-rauta.fi

Jari Helenius
040 835 5813
jari.helenius@k-rauta.fi

 

Joona Mykkänen
044 517 3895
joona.mykkanen@k-rauta.fi


Keijo Tenhunen

050 5994021
keijo.tenhunen@k-rauta.fi

 

Maria Rämö
044 716 8040
maria.ramo@k-rauta.fi



AMMATTIASIAKASMYYNTI

rakennustarvike.malmi@k-rauta.fi

 

Antti Kalliolinna
050 364 1022
antti.kalliolinna@k-rauta.fi

 

Aki Mustonen
040 356 4854
aki.mustonen@k-rauta.fi

 

Pauliina Peltola

ÄITIYSLOMALLA
050 364 0768
pauliina.peltola@k-rauta.fi

 

Hannu Surakka
040 534 5957
hannu.surakka@k-rauta.fi

 

 

TYÖVÄLINE
tyovaline.malmi@k-rauta.fi

 

Kimi Haataja
044 716 8030
kimi.haataja@k-rauta.fi

 

Pertti Kinnunen
044 534 3003
pertti.kinnunen@k-rauta.fi

 

Otto Kostiainen
040 536 1465
otto.kostiainen@k-rauta.fi

 

Matti Parviainen
050 570 3732
matti.parviainen@k-rauta.f

 

Susan Uusimaa
044 716 8044
susan.a.uusimaa@k-rauta.fi

 

SISUSTUS
sisustus.malmi@k-rauta.fi

Netta Käpynen
050 308 0491
netta.kapynen@k-rauta.fi

Julius Oksa
040 861 2236
julius.oksa@k-rauta.fi

Hanna Salo
046 922 4974
hanna.salo@k-rauta.fi

Mikael Sivén
044 716 8042
mikael.siven@k-rauta.fi

 

MUUT YHTEYSTIEDOT
k-rauta.malmi@k-rauta.fi

Jan Perkkiö, myymäläpäällikkö
050 406 2756
jan.perkkio@k-rauta.fi

Tomi Kiviranta, ostopäällikkö
tomi.kiviranta@k-rauta.fi

Roope Malinen, ostaja
roope.malinen@k-rauta.fi

Jari Mustonen, ostaja
jari.mustonen@k-rauta.fi

Tavaran vastaanotto
vastaanotto.malmi@k-rauta.fi

Mika Miettinen, varastopäällikkö
044 716 8037
mika.miettinen@k-rauta.fi

Janne Kemppi, logistiikkapäällikkö
044 716 8031
janne.kemppi@k-rauta.fi

Ville Juvakka, myyntipäällikkö
040 536 1381
ville.juvakka@k-rauta.fi

Jussi Nieminen, talouspäällikkö
044-765 3332
jussi.nieminen@k-rauta.fi

Tiia Jokinen, taloushallinto ja verkkokauppa
050 550 3119
tiia.jokinen@k-rauta.fi

Helena Pohto, asiakastilit ja asiakaslaskutus
050 5949 611
helena.pohto@k-rauta.fi

Marko Rinne, kauppias
040 5545 981
marko.rinne@k-rauta.fi