K-Rauta PROCENTER MALMI, Helsinki

Rakentamisen ammattilaisten rautakauppa

K-Rauta PROCENTER MALMIlla sinua palvelevat rakentamisen, remontoinnin ja sisustamisen asiantuntijat. Olemme täyden palvelun rautakauppa, josta rakentamisen ammattilaiset voivat tilata kaiken tarvitsemansa niin pieniin kuin suuriinkin rakennusprojekteihin. Tutustu palveluihimme ja ota yhteyttä tai tule suoraan myymälään! K-Rauta Malmi Procenter sijaitsee Kehä I:n ja Lahden moottoritien kulmassa.

Yhteystiedot

K Rauta Malmi Procenter

K-Rauta PROCENTER MALMI
Kankiraudantie 6
00700 HELSINKI

p. 020 753 0500

(0207-alkuisiin numeroihin soitetut puhelut maksavat 8,28 snt/puhelu
+ lankaliittymästä 7,00 snt/min ja matkapuhelimesta 17,00 snt/min. sis. alv.)

k-rauta.malmi@k-rauta.fi
www.k-rauta.fi

Aukioloajat:

Maanantai-perjantai: 6.30–19
Lauantai: Suljettu
Sunnuntai: Suljettu

Henkilöstö

Hannu Rämö, myyntipäällikkö yritysmyynti
040 547 4409
hannu.ramo@k-rauta.fi
 
Jari Helenius, yritysmyynti
040 835 5813
jari.helenius@k-rauta.fi
 
Janne Järvinen, yritysmyynti
050 352 2580
janne.jarvinen@k-rauta.fi
 
Keijo Tenhunen, yritysmyynti
050 599 4021
keijo.tenhunen@k-rauta.fi
 

Ammattiasiakasmyynti yleinen
rakennustarvike.malmi@k-rauta.fi
 
Ville Juvakka, myyntipäällikkö ammattiasiakasmyynti
040 536 1381
ville.juvakka@k-rauta.fi
 
Kimmo Haakanen, ammattiasiakasmyynti
050 553 1713
kimmo.haakanen@k-rauta.fi
 
Antti Kalliolinna, ammattiasiakasmyynti
050 364 1022
antti.kalliolinna@k-rauta.fi
 
Aki Mustonen, ammattiasiakasmyynti
040 356 4854
aki.mustonen@k-rauta.fi
 
Pauliina Peltola, ammattiasiakasmyynti
050 364 0768
pauliina.peltola@k-rauta.fi
 
Susan Uusimaa, ammattiasiakasmyynti
044 716 8044
susan.a.uusimaa@k-rauta.fi
 

Työväline yleinen
työvaline.malmi@k-rauta.fi
 
Janne Määttänen,
myyntipäällikkö työväline

040 739 6499
janne.maattanen@k-rauta.fi
 
Essi Ketven, työväline
040 536 1586
essi.ketven@k-rauta.fi
 
Otto Kostiainen, työväline
040 536 1465
otto.kostiainen@k-rauta.fi
 
Joona Mykkänen, työväline
044 517 3895
joona.mykkanen@k-rauta.fi
 
Matti Parviainen, työväline
050 570 3732
matti.parviainen@k-rauta.fi
 

Sisustus yleinen
sisustus.malmi@k-rauta.fi
 
Janina Holmberg, myyntipäällikkö sisustus
040 536 1568
janina.holmberg@k-rauta.fi
 
Netta Käpynen, sisustus
050 308 0491
netta.kapynen@k-rauta.fi
 
Roope Malinen, sisustus
040 356 4857
roope.malinen@k-rauta.fi
 
Julius Oksa, sisustus
040 861 2236
julius.oksa@k-rauta.fi
 
Hanna Salo, sisustus
046 922 4974
hanna.salo@k-rauta.fi
 
Hannu Surakka, sisustus
040 534 5957
hannu.surakka@k-rauta.fi
 

K-Rauta Malmi yleinen
k-rauta.malmi@k-rauta.fi
 
Tomi Kiviranta, ostopäällikkö
tomi.kiviranta@k-rauta.fi
 
Jari Mustonen, ostot
jari.mustonen@k-rauta.fi
 
Tavaran vastaanotto
vastaanotto.malmi@k-rauta.fi
 
Jan Perkkiö, varastopäällikkö
050 406 2756
jan.perkkio@k-rauta.fi
 
Janne Kemppi, logistiikkapäällikkö
044 716 8031
janne.kemppi@k-rauta.fi
 
Jussi Nieminen, talouspäällikkö
044 765 3332
jussi.nieminen@k-rauta.fi
 
Helena Pohto, asiakastilit ja asiakaslaskutus
050 594 9611
helena.pohto@k-rauta.fi
 
Tiia Jokinen, taloushallinto ja verkkokauppa
050 550 3119
tiia.jokinen@k-rauta.fi
 
Marko Rinne, kauppias
040 554 5981
marko.rinne@k-rauta.fi